KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12599105
nr 1259 9105
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt på land, signerad. Olja på pannå, 14x25 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 juni 2019
kl 18:32:04
1/6 09:26:15
300 kr
3/6 18:25:15
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman